Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints

Firma Marcel Hladík – HVP MODELL patří k nejstarším českým firmám působícím v modelářském oboru. Byla založena v roce 1991.

Hlavní náplní firmy je dovoz a zpracování balsového dřeva. Ze skromných začátků se firma HVP MODELL dnes řadí mezi největší dovozce a zpracovatele balsy v České republice – v současnosti zpracovává přes 150m3 balsy ročně.

Firma HVP MODELL vyrábí balsové i laminátové stavebnice létajících modelů letadel. Sortiment tvoří jednoduché modely pro děti i náročnější rádiem řízené polomakety skutečných letadel. Další výrobní náplní jsou elektromotory nejen pro modelářské použití.

Firma disponuje vlastním zařízením jak pro vakuové tváření plastů, tak dřevoobráběcími i kovoobráběcími stroji, 2D a 3D CNC frézou a novým profesionálním stříkacím boxem. Na všech těchto zařízeních provádí i individuální zakázkovou výrobu. Vedle vlastní výroby se firma zabývá i činností obchodní.

V roce 2004 uvádí firma HVP na trh vlastní elektromotor - ROTON. Svou koncepcí je naprostou novinku na trhu, jedná se o krytou "oběžku". ROTON spojuje výhody motorů s oběžným pláštěm i klasických el. motorů z hlediska bezpečnosti a mechanické stability.

Dne 1.8.2005 zakoupila firma HVP MODELL firmu Bohemia model, část sortimentu firmy Bohemia model bude nadále zachován (Fly Baby a The Monocoupe) a bude nabízen pod hlavičkou HVP, vstup f. HVP dochází v době, kdy pomalu opadá "boom" prodeje produkce východoasijských firem a jejich stavebnic a předpokládá se zvýšený zájem o kvaltní stavebnice z tradiční české výroby.

Kromě velkoobchodního prodeje vlastních výrobků, je firma HVP MODELL výhradním distributorem kyanoakrylátových (vteřinových) lepidel a dalších výrobků rakouské firmy TECHNOAIR, dodává rovněž řezací nástroje japonské firmy OLFA.

Klíčový zlom firmy nastal v lednu 2012, kdy firma HVP začala úzce spolupracovat (je také jejím distributorem) a vyrábět laminátové modely stíhaček na turbínové motory pro francouzskou firmu Aviation Design, pro kterou dnes vyrábí 90% její produkce.

Od dubna 2012 se stalo HVP výhradním distributorem italské firmy NUOVA MINTOR, která vyrábí dvoutaktní benzínové motory od 22ccm až do 220ccm.

V červenci 2013 se firma stěhuje do nových prostor v Nuslích (450m2). Jelikož jsou tyto prostory po naplnění výroby opět malé, jsme nuceni přistoupit na další stěhování.

V září 2014 se firma opět stěhuje do větších nových prostor (650m2) v Řevnicích u Prahy (25km od Prahy), ul. Alšova 1085 - a věříme, že toto stěhování už bude poslední :)

A bohužel poslední nebylo a v únoru 2019 jsme se opět stěhovali zpět do Prahy - Hlubočep
V Řevnicích zůstala část speciální laminátové výroby a není možné tam už cokoli zakoupit. Vývojová část, kompletace modelů a opravy veslařských lodí se přestěhovala zpět do Prahy.
Raději už nebudu psát, že stěhování bylo naposledy :)